Régóta foglalkoztatott egy jó túratáska szett beszerzése, pár hete meg is vettem egy kék színű Crosso Twist 35 (avagy Crosso Twist Small) túratáskát. Sok szempontot megvizsgáltam a választás előtt, átnéztem a kínálatot több márka termékeiből, végül erre esett a választásom. Mindenképpen több részes terméket akartam venni, mivel túrázás mellett szempont volt az is, hogy hétköznapokban csak az egyik oldalt használva a napi cuccaimat is magammal tudjam vinni benne hátizsák helyett.
Ez a táska szett 2 részből áll így kevesebb csomag esetén elegendő az egyiket használnod, első vagy hátsó csomagtartóra lehet felszerelni őket. A rögzítés egyszerű, alul egy kampó van egy gumis pánt végén, felül két kampó. Alul beakasztod, felfelé meghúzod a táskát és a felül a csomagtartóra akasztod. Mivel a gumi folyamatosan feszesen tartja a táskát, ezért nem tud lepattanni a csomagtartóról. Egyszerű és nagyszerű.
A rögzítési rendszer egyetlen hibája, hogy a rögzítő kampók fémből vannak, de nincs rajtuk semmilyen bevonat, ezért a csomagtartó festését kikezdik. Erre egy egész egyszerű megoldást találtam, zsugor-csövet melegítettem rájuk hőlégfúvóval, így egy puha, de erős réteg védi a csomagtartóm festését. Sajnos csak kék színben volt kéznél, de lehet több színben is kapni (majd én is cserélem feketére). Ha ugyanezt a trükköt alkalmazod, arra azért figyelj, hogy a hőlégfúvó nagyon meleg levegőt fúj ki, csak kis ideig fújjad, nehogy a táska sérüljön miatta.
A táska nagyon jó tulajdonsága, hogy a bezárása egyszerűen a felső rész feltekerésével és összecsatolásával történik, így igény esetén ki is lóghat amit beleraksz. Ha el kell vinned valamit ami nagyobb mint a táska, akkor se leszel bajban. Városi felhasználás esetén nagyon jó szolgálatot tesz a hordozó pánt is, ha valahol lekötöd a biciklit, akkor mint egy kézi táska magaddal tudod vinni. Szintén jó szolgálatot tehet a hétköznapi felhasználásban és túrázáskor is, hogy a táska oldalán van két állítható pánt. Ide akár polifoam matrac, vagy akármilyen könnyebb, de nagy kiterjedésű tárgy rögzíthető ami a táskába nem fért bele. Például én egy kereket vittem így magammal a táska oldalára rögzítve.
Szinte alapvetőnek mondható manapság a jobb túrafelszereléseknél, de azért megemlítem, hogy a táska feliratai, valamint az elején és a hátulján a minta fényvisszaverős, így javítja a láthatóságot. A vízhatlansága elvileg 100%-os mivel belülről ponyva anyagból van, kívül vászon szerű, strapabírónak tűnő anyaggal borítják. A két részes szett együtt 35 Liternyi csomagot fogad be, de mivel felfelé lehet még terjeszkedni, ezért ezt én csak körülbelüli értéknek mondanám. A súlya nem nagyon érezhető, 1 kg körüli a pár.
Eddig jól vizsgázott nálam ez a szett, egy negatívumot tapasztaltam még a bevonat nélküli beakasztó fül mellett. Ha napi használatban kevés csomagot rakok bele, és ezek között vannak kicsi, de nehezebb tárgyak is (mint például összecsukható imbuszkulcs készlet), akkor azok a táska aljában középen összegyűlnek, és úgy húzzák meg a táska anyagát, hogy a kerék felőli alsó sarok a küllőkhöz érhet. A képeken talán jobban látszik mire gondolok.
Ez a probléma azért van, mert a táska oldalában található merevítő lap nem a legvégén van rögzítve a külső vászonhoz, hanem a képen is látható csat feletti szegeccsel. A jelenség tényleg csak akkor jön elő ha nincs kitömve a táska, és akkor is csak olyan esetben ha valami kicsi, de nehéz tárgy kerül bele. Lehetséges hogy csomagtartó függő is, nálam minden esetre létezik ez a probléma. Ezzel azért együtt lehet élni, az apróságokat majd a nyereg alatti táskába fogom rakni, vagy keresek valami táskát az apróságoknak és így fogom belerakni 🙂
Összességében elégedett vagyok a választásommal, tudom ajánlani.